O mně

Narodila jsem se ve Vyškově, ale většinu svého dětství a dospívání jsem prožila v centru Brna, jelikož tam rodiče našli zaměstnání. Celý život mě to táhlo ke zvířatům a přírodě, hlavně ke koním. Již jako dítě jsem si sama našla stáje uprostřed Brna, kam jsem každý den utíkala od hluku města a s láskou se o koně starala.

Prvního koně jsem dostala od rodičů, když mi bylo 15. Jmenoval se Princ. Ano, byl to můj Princ, který mne přivedl různými cestami zpět na Vyškovsko a ještě blíže k přírodě. Proto i nyní bydlíme v rodinném domě v Rychtářově. Do lesa je to kousek a celá rodina miluje ten poklidný život na vesnici. V případě, že zatoužíme po ruchu města, tak do Brna nebo Olomouce to máme opravdu kousek.

Po škole jsem byla 10 let vojákyně z povolání. Bavil mne vojenský výcvik a vše kolem. Ale především jsem se naučila ctít pravidla a uznávat hierarchii, což mi teď velmi pomáhá v mém osobním a duchovním rozvoji.

K osobnímu rozvoji a práci na sobě a mých tématech mne přivedly, jak už to tak bývá, kotrmelce v mém životě. Většinou je to tak, že se nám stane NĚCO, co nás dostane na dno a TO nás konečně nakopne a my si uvědomíme, že musíme začít u SEBE, abychom změnili věci, které se nám "DĚJÍ". Jen my sami jsme zodpovědní za svůj život a za to co žijeme. Naštěstí se Vesmír spojil a poslal mi před devíti lety do cesty různé techniky jako terapie hrou, konstelace, FEN kineziologii a jiné.  A já jsem si postupně pomocí kombinací těchto technik začala zpracovávat svá témata z prenatálního období, porodu, dětství, své vztahy s rodiči a hlavně se svou DUŠÍ a mým vnitřním JÁ.

Nic není v životě hned, vše chce ten správný čas. Někdy jsem se na nějakou dobu zastavila , protože jsem měla pocit, že nic teď nepotřebuji, ale duše vždy trpělivě a s láskou čeká, až se zase vrátíme na svou cestu a budeme pokračovat v práci na sobě. A je v pořádku se zastavit a odpočívat, ale jen na chvílí, abychom nestagnovali. Je naším úkolem se neustále vzdělávat a učit a to co jsme se naučili převést do praxe a konat. 

Když se ohlédnu, tak si říkám, že jsem možná mohla všeho dosáhnout rychleji, ale jak jsem psala: vše má svůj čas a každý člověk má svou cestu a rychlost. Vím, že tím moje práce na sobě zdaleka nekončí. Stále na sobě pracuji a učím se cesty jak poskytnout klientům komplexní péči na jejich tématech a pracovat budu. Cítím obrovskou zodpovědnost ke klientům a vím, že já sama musím mít zpracovaná svá témata tak, abych mohla pomoci svým klientům. 

S Láskou Jana